Derya Uysal Hakkında

5 Temmuz 1980 Bursa doğumlu. Necatibey Kız Meslek Lisesi Gıda Bölümünü, Bursa Deulcom International Halkla İlişkiler Kursunu ve BUFSAD 28.Dönem Temel Fotoğraf Eğitim Seminerini bitirdi. Anadolu Üniversitesi AÖF Halkla İlişkiler öğrencisi.
DEVAMI

Kategoriler

Son Yazılar

""

Yazılar

11 Kasım 1998

20.11.2016Bursa Haber gazetesinin kapısından içeri adım attığım ve spor muhabiri olarak mesleğe başladığım gün… Heyecan, sevinç, merak, ilgi ve istekli günlerin peş peşe geldiği günler… 

O yıllarda internet bu kadar yaygın değildi. Hatta hatırladığım kadarıyla internet sadece müdürlerin masasındaki bilgisayarlarda vardı. Yazı işleri servisinde bulunan ve tüm servislerin çalışanları tarafından ortak kullanılan internet sayesinde futbol, basketbol ve voleybol müsabakaları hakkında bilgilere sahip olup, haberlerimizi öyle yazıyorduk. 

Fotoğraf makinalarımız da tabii ki dijital değildi. Çekim yaptığımız fotoğraf makinasını renk ayrım servisine bırakırdık. Dialarımız yıkandıktan sonra, zarf içerisinde müdürlerimize verilirdi renk ayrım sorumlusu tarafından… Müdürümüz toplantıda ya da dışarıda ise şanslıydık çünkü fotoğrafları görme ve kötü olanları eleme şansımız vardı. Ama odasında ve masasının başında ise bütün fotoğraflara bakıp, gazete de kullanılacakları seçme şansı onun oluyordu doğal olarak. Tabii kötü kareler için yapacak bir şey yoktu… 

Facebook ya da twitter gibi en önemli sosyal medya mecraları ile henüz tanışmamıştık. Ne cep telefonlarımızda sınırsız internetler vardı, ne de her gittiğimiz yerden bildirim yapabiliyorduk… 

Yıl 2016… 

Gazeteler ile başlayan meslek kariyerim AVM’ler ile devam ediyor. Basın yönetmenliği, halkla ilişkiler sorumluluğu derken şimdi Pazarlama Müdürü olarak AVM’ye gelen ziyaretçileri nasıl mutlu ederiz onu düşünüyorum. 

İkisinin de heyecanı aynı. İkisinde de özveri, emek, çaba benimle birlikte. Tabii kuyu kazmadan, yalan söylemeden ve kimseyi inceltmeden. 

Her gün mesleğe başladığım ilk günkü gibi karın ağrılarım, yazma telaşım, yeni bir şeyler öğrenme merakım, araştırma ruhum ve iş disiplinim benimle birlikte. 

Sevdiğim işi yapanlardan biri olarak hayata teşekkürüm çok büyük. 

Ve bir teşekkürümde gazetelere gitmem için destekleyen ve benimle gurur duyan babama. 

”Hayat sizin hayatınız, ben bugün varım yarın yokum. Kararlarınızı kendiniz verin!” dediğinde elbette çocukken bu sözün ne anlama geldiğini, ne kadar önemli olduğunu anlayamamıştım… 

Ama şimdi, Bu sözün önemini çok iyi biliyorum… Çünkü bu söz sayesinde ne istediğime karar verip, Hayatıma isteğim doğrultu da yön verdim! Ben bugün, Bu satıları yazıyorsam, Ayaklarım yere sağlam basıyorsa, İşime canla başla sarılıyorsam, Kendime inanıyorsam, Geleceğime güvenle bakıyorsam, Babamın bize söylediği o söz sayesindedir!.. 

Kızlarının hayatına yön veren babaların artması dileğiyle, çünkü biz kadınlar olmasak hayatın her alanı eksik kalır.

Geri Dön